Katarzyna Domańska Sii Polska

018. Szczęście w ruchu cz. 3

W tym odcinku mówimy o tym, jaki związek z naszą aktywnością fizyczną może mieć pracodawca. Czy możliwe jest trwałe i skuteczne zachęcenie pracowników do aktywnego trybu życia? Dlaczego pracodawcy może na tym zależeć?

Posłuchajcie Katarzyny Domańskiej, CSR manager w firmie Sii. Pani Katarzyna jest odpowiedzialna za Program Sponsoringu Pasji, dzięki któremu kilkuset pracowników Sii regularnie trenuje.

Z tej rozmowy dowiecie się:

 • czym zajmuje się firma Sii
 • w czym Sii wspiera pracowników
 • na czym polega Program Sponsoringu Pasji
 • jakie sporty uprawiają pracownicy Sii
 • które dyscypliny cieszą się największą popularnością
 • jakie niszowe pasje wspiera Sii
 • o starcie w 40. Maratonie Warszawskim i o trzech czterdziestkach
 • jakie korzyści ma pracodawca z wspierania pasji pracowników 
 • czym zajmuje się pani Katarzyna – CSR manager
 • co jest kluczem w budowaniu zaangażowania
 • czy wspólne uprawianie sportu przekłada się na życie zawodowe

O tym dlaczego ważne jest, żebyśmy dbali o swoje ciało, mówiliśmy w poprzednich odcinkach cyklu Szczęście w ruchu. A o tym, że aktywny fizycznie człowiek jest wartościowym pracownikiem, mówi się coraz częściej nie tylko w działach HR, ale także tam, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje biznesowe. 

W raporcie Well.hr opracowanym przy współpracy z Pwc, możemy znaleźć wiele przykładów (a także badań i źródeł) tego, że aktywność sportowa ma wymierne skutki dla pracodawcy. Zdrowie fizyczne i psychiczne, satysfakcja, zaangażowanie, produktywność, budowanie zespołów i większa wydajność pracowników to czynniki, które bezpośrednio przekładają się na możliwość osiągania większych zysków przez pracodawcę. Możecie też przeczytać o tym w artykule na stronie prnews.pl Pracownicy uprawiający sport bardziej zadowoleni, wydajni, zaangażowani

Ale, tak jak mówiliśmy w poprzednich odcinkach, uprawianie sportu, to nie tylko większa wydajność w pracy. To endorfiny i uczucie szczęścia, wolności, poczucie sprawczości, umiejętność planowania i osiągania celów, harmonia i zdrowie.

Zdrowi i wysportowani jesteśmy bardziej zadowoleni i lepiej funkcjonujemy zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Pani Katarzyna pięknie opowiada o realizacji misji Sii, którą jest Power People, czyli identyfikowanie i promowanie najlepszych. I działa to oczywiście na gruncie zawodowym, ale także na gruncie wspierania pasji prywatnych. W tym sportowych. Dzięki słuchaniu pracowników, Sii wspiera dokładnie to, w czym chcą się rozwijać. I właśnie to powoduje, że pracownicy nie tylko chętnie razem trenują, ale zarażają tą pasją swoich kolegów. I na pewno korzyści tej współpracy widzą obie strony 🙂

Zachęcamy Was do poczytania o Programie Sponsoringu Pasji i Power Volunteers na stronie Sii.