• Katarzyna Domańska Sii Polska

    018. Szczęście w ruchu cz. 3

    W tym odcinku mówimy o tym, jaki związek z naszą aktywnością fizyczną może mieć pracodawca. Czy możliwe jest trwałe i skuteczne zachęcenie pracowników do aktywnego trybu życia? Dlaczego pracodawcy może na tym zależeć? Posłuchajcie Katarzyny Domańskiej, CSR manager w firmie Sii. Pani Katarzyna jest odpowiedzialna za Program Sponsoringu Pasji, dzięki któremu kilkuset pracowników Sii regularnie trenuje. Z tej rozmowy dowiecie się: czym zajmuje się firma Sii w czym Sii wspiera pracowników na czym polega Program Sponsoringu Pasji jakie sporty uprawiają pracownicy Sii które dyscypliny cieszą się największą popularnością jakie niszowe pasje wspiera Sii o starcie w 40. Maratonie Warszawskim i o trzech czterdziestkach jakie korzyści ma pracodawca z wspierania pasji…

  • Warsztat BodyMind Dancing, Aga Sokołowska-

    017. Szczęście w ruchu cz. 2

    W tym odcinku mówimy o tańcu. O tańcu, który może być drogą do lepszego poznania siebie, tego co czujemy, jak przeżywamy. Może być formą kontaktu ze sobą i ze światem. Może być narzędziem zmiany.  Posłuchajcie Agnieszki Sokołowskiej, terapeutki, superwizorki psychoterapii tańcem i ruchem. Agnieszka mówi o tym, jak świadomy kontakt z ciałem może nas otworzyć na nowe możliwości, na zmianę – siebie, postrzegania świata, relacji z innymi… Drogą do nawiązania tego kontaktu może być taniec. Agnieszka mówi: o tym, czym jest taniec co to jest język ruchu o tym, że poznając swój własny język ruchu, możemy dotrzeć do swoich emocji jaka jest rola tańca w drodze do lepszego życia jak…

  • Edyta Morwińska w studio

    016. Szczęście w ruchu cz. 1

    Tempo naszego życia wciąż wzrasta. A my, siedzący przy biurkach, jeżdżący samochodami, schowani za monitorami, zapominamy, że mamy ciało. W dzisiejszej rozmowie usłyszycie: Ludzie często nie wiedzą gdzie się zaczynają, gdzie się kończą, czy jest im ciepło, czy zimno, czy są zmęczeni, czy są wypoczęci. Rozpoczynamy cykl odcinków o tym, jak bardzo potrzebujemy do szczęścia swojego ciała. I jak bardzo nasze ciało potrzebuje do szczęścia ruchu.  Naszą gościnią jest Edyta Morwińska, założycielka studia Edyta Morwińska Pilates, jednego z 10 najlepszych studio pilates w Polsce (wg rankingu Elle Sport), finalistka projektu Pantene – Power of US, kobieta, która zmieniła swoje życie o 180 stopni dla pilatesu i dzięki pilatesowi. Edyta mówi:…

  • Olga Kordys Kozierowska

    015. Girl Power cz. 4

    Równe szanse na rynku pracy dla kobiet i mężczyzn wciąż w Polsce są mitem, pomimo badań dowodzących, że różnorodność w biznesie przekłada się na lepsze wyniki finansowe. W życiu zawodowym widać efekt wszystkich stereotypów, które dotykają nas od dzieciństwa i doprowadzają do luki płacowej, do dyskryminacji matek w miejscu pracy, do utrudnionego awansu, do małej ilości kobiet w zarządach firm, w polityce, czy na uczelniach i w zawodach technicznych. W tym odcinku rozmawiamy z Olgą Kordys Kozierowską, prezeską i założycielką Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.  Posłuchajcie: o konkursie Bizneswoman Roku – w jakich kategoriach przyznawane są nagrody i w jaki sposób konkurs ten może wpłynąć na sukces przedsiębiorczyń o roli mężczyzn…

  • Zespół Zimne Włosy

    014. Girl Power cz. 3

    W poprzednich odcinkach cyklu Girl Power mówiliśmy o stereotypach, które wciąż wpływają na życie wielu dziewczynek i kobiet. Mówiliśmy też o tym, jak wychowywać dziewczynki (i chłopców), żeby dać dzieciom możliwość bycia tym, kim chcą i rozwijania tego, co naprawdę kochają. W tym odcinku podcastu Projektanci Zmian, mamy coś dla dorosłych dziewczyn. Rozmawiamy z Małgo Grygierczyk, współorganizatorką Lucciola Ladies Rock Camp, czyli muzycznych obozów dla kobiet.  Posłuchajcie: o tym, jak wyglądają rockowe obozy dla kobiet dlaczego można na nie pojechać, nie grając wcześniej na żadnym instrumencie ile trzeba umieć, żeby założyć zespół o tym, że granie i śpiewanie zmienia ludzi o nauce kreatywności dlaczego to są obozy tylko dla kobiet o…

  • Eliza Durka

    013. Girl Power cz. 2

    W tym odcinku rozmawiamy o raporcie “Przyszłość dla dziewczynek” przygotowanym przez Fundację Kosmos dla Dziewczynek.  We wstępie raportu możemy przeczytać: Chcemy skierować reflektor na palące problemy, które dotyczą dorastających dziewczynek. Zdefiniowałyśmy je! Oto one: ograniczające stereotypy, bariery edukacyjne, presja wyglądu i brak wiary w siebie. Wszystkie razem i każda z osobna odbierają dziewczynkom moc do bycia tym, kim chcą. Z potrzeby pracy nad rozwiązaniem tych problemów, powstał raport zawierający analizę obecnej sytuacji, wizję dobrej przyszłości i rekomendacje konkretnych działań, żeby tę lepszą przyszłość tworzyć.  Naszą gościnią jest Eliza Durka – prezeska Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, menedżerka, badaczka i aktywistka społeczna. W Fundacji zajmuje się empowermentem  dziewczynek i adaptacją najmłodszego pokolenia…

  • Magda Korczyńska

    012. Girl Power cz.1

    Okazuje się, że stereotypy dotyczące umiejętności, zdolności i ról dziewczynek mają się świetnie. Wciąż bardzo częste jest przekonanie, że dziewczynki są grzeczniejsze, szybciej uczą się mówić, są bardziej współpracujące, a mniej rywalizujące, lepiej radzą sobie z przedmiotami humanistycznymi i społecznymi, a gorzej ze ścisłymi.  Dziewczynkom nie wolno się złościć, nie wypada przeklinać, wskazane jest ładnie wyglądać.  Te przekonania prowadzą do problemów takich jak: niewiara w siebie, ogromna przewaga ilościowa chłopców i mężczyzn na kierunkach technicznych, czy wreszcie luka płacowa i niedobór kobiet na wyższych stanowiskach w biznesie, czy polityce. Czy możemy to zmienić? Naszą gościnią jest Magda Korczyńska, autorka bloga Jak wychowywać dziewczynki. Z panią Magdą rozmawiamy: o stereotypach dotyczących…

  • Małgorzata Przedpełska-Bieniek

    011. Potrzebna nam opowieść cz.3

    To trzeci odcinek na temat opowieści. Rozmawiamy w nim z dr hab. Małgorzatą Przedpełską-Bieniek o roli muzyki w opowieściach. Pani Małgorzata jest konsultantką muzyczną i autorką opracowań muzycznych do kilkuset filmów. Pracuje także jako profesor na Wydziale Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Z tego odcinka dowiecie się: co to jest opracowanie muzyczne utworu czym zajmuje się konsultant muzyczny czym jest ilustracja muzyczna jak muzyka wpływa na opowieść czy muzyka może zmienić historię, albo czy może ją zastąpić czym jest motyw przypominający i kto ma najwięcej spraw o plagiat muzyczny. Posłuchajcie o emocjach, o odcieniach, o wzruszonych twardzielach i o operatorze, który na własnej skórze poczuł, co muzyka…

  • Pawel Tkaczyk

    010. Potrzebna nam opowieść cz. 2

    Oto drugi odcinek podcastu Projektanci Zmian o opowieściach i opowiadaczach. Mówimy w nim o storytellingu w życiu zawodowym i społecznym. Naszym gościem jest Paweł Tkaczyk, czyli człowiek od opowiadania historii oraz od uczenia innych, jak opowiadać. Paweł jest strategiem marki, mówcą publicznym, autorem bloga, artykułów w prasie branżowej oraz bestselerowych książek: Narratologia (którą szczególnie polecamy w kontekście tego odcinka), Grywalizacja i Zakamarki marki.  Z tego odcinka dowiecie się: jakie umiejętności i jaką wiedzę powinien mieć storyteller gdzie w biznesie jest miejsce na opowiadanie historii czy są takie historie, które lepiej sprzedają? które sprzedają drożej? co opowiadać o sobie, a co o produkcie? co nieco o wykresach opowieści (tak, tak) czy…

  • Ania Woźniak

    009. Potrzebna nam opowieść cz.1

    Podcast Projektanci Zmian, po małej przerwie, wraca nieco odmieniony. Nadal mówimy o dobrych (naprawdę dobrych) zmianach w naszym otoczeniu, i o ludziach, którzy angażują się w poprawianie świata 🙂Nadal chcemy rozmawiać z trojgiem gości, którzy pozwolą nam spojrzeć na temat z różnych perspektyw. Zmieniamy to, że będziemy dzielić nasze odcinki na części, żeby wygodniej się ich słuchało, gdy podróż do pracy trwa krócej niż godzinę 🙂 Zaczynamy! Potrzebna nam opowieść, cz.1! Opowieści są z nami od zawsze.  Mamy historie rodzinne, które są tylko nasze i które tworzą poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Podobnie istnieją opowieści, dzięki którym czujemy się Mazurami, Ślązakami, czy Polakami. Są historie, które pokazują nam pewne uniwersalne prawdy,…