001. Uwaga, śmieciarka jedzie!

Wszyscy już wiemy, że śmieci to coś, czym najwyższy czas się przejąć. Że zalewają naszą planetę, zabijają zwierzęta, niszczą ekosystemy i ludzkie zdrowie. Słowo recykling każdy słyszał i wszyscy wiemy na czym polega segregacja odpadów.

W tym odcinku opowiadamy o recyclingu, upcyclingu, idei Zero Waste, i o odpadach w roli surowca wykorzystywanego w biznesie i sztuce

Rozmawiamy z:

  • Adamem Mirowskim i Mateuszem Jaskotem, studentami Politechniki Warszawskiej, członkami Plastikowej Rewolucji. https://www.facebook.com/PlastikowaRewolucja
  • Dorotą Głuszek, założycielką pracowni HANATA, w której powstają autorskie wiszące lampy, kinkiety, klosze i żyrandole, a wszystko to w oparciu o recykling plastiku pochodzącego z przemysłowych opakowań na płyny, takie jak woda demineralizowana czy płyn do spryskiwaczy.
    https://www.facebook.com/hanatalampy
  • Danielem Zmarlickim (ButelCzyny), który wytwarza nowe produkty z recyclingu szklanych butelek. Ostatnio zdobył I miejsce w kategorii Eko Hit – Produkt w konkursie “Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2018”.
    https://www.facebook.com/butelczyny.eko

Rozmowy nagraliśmy podczas Festiwalu upcyklingu, rękodzieła i designu Przerób-my, który cyklicznie odbywa się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. To inicjatywa, która powstała, aby promować prawdziwe rękodzieło, rzemiosło oraz propagować ideę upcyclingu i przetwarzania https://www.facebook.com/przerobmy/

Naszym głównym gościem jest Dominika Szaciłło, twórczyni grupy “Uwaga, śmieciarka jedzie!”,

osoba, która sprawiła, że ponad 100 tysięcy ludzi w Polsce ma w okolicy śmietnika myśl “zaraz, zaraz, może to się komuś przyda”.
https://www.facebook.com/UwagaSmieciarkaJedzie

Wspomniana przez nas wystawa (nie)Śmieci towarzyszyła festiwalowi Gdynia Design Days 2019 
http://www.fpiec.pl/design/niesmieci-wystawa-na-ktorej-zobaczycie-co-mozna-zrobic-ze-smieci

Jeśli chcecie, żebyśmy opowiedzieli o Waszych działaniach, dajcie nam znać na: info@projektancizmian.pl. Znajdziecie nas na Spreakerze, Apple Podcasts (do niedawna ITunes), w podcastach google i w innych aplikacjach do słuchania podcastów. 

Jesteśmy także na facebooku jako… Projektanci Zmian. 🙂

Do usłyszenia.